Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kat Kat Giyim Çılgınlığı

Kadın ve erkekleri olduğu

Kadın ve erkekleri olduğu kadar çocuklar ve gençleride etkisi altına alan kat kat giyim modası hiçbir zaman demode olmayan akımlardan biri olarak öne çıkıyor.

226

 

Bazı moda akımları varki hiç demode olmuyor. Bunlardan biride kat kat giyim. Bir stilin, bir felsefenin uzantısı olarak podyumlara ve vitrinlere yansıyan bu akım itiraf edeyimki en beğendiğim tarzlar arasında. Giyinmek ruhun bir yansımasıdır derler, modumuz nasılsa (istisnalar hariç) öyle giyiniriz. MOralimiz yerindeyken ışıltımız, enerjimiz değişir ve bu görüntümüzede yansır. Her zaman kendini hatırlatan kat kat giyim modası, iki-üç sezondur epey revaçta.Bu sezonda en gözde tarzlar arasındaki yerini itinayla koruyor. Bu kez kadın-erkek-çocuk demeden iddiasını sürdüren bu akım başarıyla uygulayanlar 10 kıyafeti bile üst üste giyebiliyor, böyle yetenek sahibi oluyorlar 🙂

Pantolon, gömlek, üzerine yelek, bele bağlanan bir kazak, boyna dolanan geniş bir şal, biker çizmeler, bol aksesuar bu akımın detaylarını oluşturuyor.

Renk Tonları ve Dokuları İyi Ayarlayın

Dikkat edilmesi gereken üst üste giyilmiş parçaların birbiriyle uyumlu olması ve asla abartıya kaçılmaması. Kış aylarında uzun kazakların üzerine hırkalar ile kendini gösterir, yazında elbiseler, etekler ve pantolonlar üzerinde gösterecek kendini. Kat kat giyinme tarzında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da hacim.

Mesela hacimli, büyük, geniş motifli hırkanız varsa, hafif dokulu, ince kumaşlı tişört veya kazaklarınızla giyebilirsiniz. Ancak bu tarz mont ve kabanları, kendileri gibi kalın ve hacimli başka bir kıyafetle tamamlamayın. Ve burada önemli olan renk tonlarını ve dokuları iyi ayarlamak. Bu akımı en iyi temsil eden markalar arasında özellikle bu sezon dikkat çeken marka Chanel geliyor, Ralph Lauren, Miu Miu, Dolce&Gabbana ilk aklımıza gelenler arasında.

 

Not: Kat kat giyimin en iyi tamamlayıcısı ise aksesuarlardır, bol bol kullanabilirsiniz.