Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yüzdeki Tüylere Bitkisel Çözümler

Bu haberin fotoğrafı yok

Özellikle kadınların kâbusu olan yüzde tüylenme problemi; genetik faktörler, stres, hormon içerikli ilaçların kullanımı ya da doğal bir süreç olan menopoz gibi pek çok faktörden kaynaklanabilmektedir. Hormon ilaçlarının kullanımı, stres gibi etkenler geçici etkilerinden dolayı bu süreç atlatıldığı zaman tüylenme problemi de beraberinde atlatılabilmektedir. Ancak genetik faktörler ve menopoz gibi doğal durumlar tüylenme problemi ile başa çıkma konusunda kadınları zor durumlara düşürebilmektedir. Lazer epilasyon gibi çok para gerektiren uygulamalara katılamayan kadınlar çok daha büyük mağduriyet yaşamaktadır ancak evdeki malzemeler ile uygulanacak yüzde tüylenme giderici bitkisel çözümler de mevcuttur ve kararlı kullanımlarda çoğu defa etkili sonuçlar alınmaktadır.

Zerdeçal Kürü
* Zerdeçal
* Süt

2 yemek kaşığı zerdeçalın üzerine macun kıvamı alabilecek şekilde süt ilavesi yapılır ve yüzün tüylenme problemi yaşanan bölgelerine sürülür. 15-20 dk bekletildikten sonra durulanır. Zerdeçal aynı zamanda yüzdeki nemin hapsedilmesinde etkili olduğundan krem uygulamasına ihtiyaç duyulmaz.

Ağda Sonrası Uygulama
* Limon
* Tuz

1 adet limon suyuna 2 çay kaşığı tuz eklenerek ağdadan hemen sonra ve ağdadan sonraki 4 gün boyunca bu karışım uygulanır. Yanma olduğunda durulanmalıdır. 3 ağda günü sonrası bunu uygulamak görünür derecede tüylenmeyi azaltacaktır. Aynı zamanda renk açma özelliği de vardır. Uygulamanın hemen sonrasında güneşe çıkılmamasında fayda vardır.

Maranki Formülü
* Közlenmiş Soğan
* Rendelenmiş Sarımsak
* Kara Merhem

Ahmet Maranki’nin özel bitkisel çözüm formülüdür. Kara merhem ile karışmış olan rendelenmiş sarımsak ince tabaka halinde yüze uygulanır ve önceden közlenmiş olan soğan bu tabakanın üstüne serilir. 30 dk beklendikten sonra durulanır. Bu uygulama 1 hafta boyunca her gün yapıldığı zaman yüzde tüylenme konusunda sonuç alınabilmektedir.