Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yüz jimnastiği ile tanışın

30’lu yaşlarda başlayan kırışıklık

30’lu yaşlarda başlayan kırışıklık savaşında yüz jimnastiği en büyük destekçilerinizden biri olacak.

istemedende olsa zaman bizi yaşlandırıyor ve bu yaşlanmaya elimizden geldiğince karşı koyarak genç görünmeliyiz.

Hani derlerya zamana meydan okuyor, işte bizim içinde bunu demeliler. Sizde zamana meydan okumak isteyenlerdenseniz haydi o zaman başlayalım.


Göz çevresi: Yaşlanmanın ilk kendini hissettirdiği bölge göz çevresidir. Gözlerinizin kenarlarından orta ve işaret parmaklarınızla kaşlarınıza doğru çektirin ve gözleriniz gerildikçe göz kapaklarınızı kapatıp açın. Günde 10 saniye tekrar ederek göz çevrenizin kırışmasını önleyebilirsiniz.

Yanak kasları: Yanak kaslarını geliştirmek için sık, sık elma yiyin. U ve X harflerini de düzenli olarak tekrarlamak yanak kaslarının gevşemesini önler. Her iki kelimede de yanaklarınızı iyice gerdirin.

Alın kırışıklıkları: İşaret parmağınızı alın bölgenizin ortasına koyun ve sürekli yuvarlak çizerek masaj yapın.

Gerdan sarkması: Boynunuzu iyice ileriye doğru gerdirin ve alt çenenizi üst dudağınıza doğru kaldırıp bırakın. Bu hareketi günde 10 kez tekrarlayın. İlk bir iki gün boyun bölgenizde acıma hissedersiniz fakat yaptıkça geçecektir.

Boyun sarkması: Sırt üstü yatak gibi yüksek bir zemine uzanın. Boynunuzu uzandığınız yerden sarkıtabildiğiniz kadar aşağıya sarkıtın ve yavaşça yukarıya çekin. Her sabah ve her akşam 10 kez bu hareketi tekrarlayın.

Ağız çevresi: Dudaklarınızla O harfini söyleyin ve bu şekilde kalın. Başparmağı burnunuzun altına koyun orta parmağınızla dudak çevresine masaj yapın.

Yüz Jimnastiği video

https://www.youtube.com/watch?v=wn-cJHq2Aa0