Yaza formda girmenin incelikleri

Yaza formda girmenin incelikleri

Yaza ince bir vücutla girebilmemiz için diyete başlama sürecimiz mevcut kilomuz ile paralel olmalıdır. 100 kg olan birinin vücudundaki %5lik oran ile 60 kg birinin vücudundaki %5lik oran aynı değildir. Kilo ve metabolizma hızı paralel ise bu durum mevcut kilomuzu etkileyecek ve diyet sürecimizi de belirleyecektir.

spor-yapan-kız-360x190

Sağlıklı bir birey için haftada ortalama bir veya iki kilo vermek sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. Özellikle kadınların deri altı yağları daha yoğun olduğundan, haftada verilecek iki kilo, ortalama olarak bir cm incelme sağlayabilmektedir.

Kısa sürede çok fazla kilo vermek sağlık açısından oldukça zararlı ve verilen kiloların hızlı bir şekilde geri almasını sağlayan bilinçsiz bir uygulama olacaktır. Çünkü fazla kilolarınızdan kurtulmak ve yaza daha formada girmek için gerekli olan bir zaman dilimi ayırmamız gerekir.
Fazla kilolarından yakınan kişilerin asıl hedefleri, ulaşmak istedikleri kiloya ulaşmaları ve ulaştıkları kiloyu korumaları olmalıdır.

Kilo verirken aynı paralellikte incelmenizin de devam edebilmesi için aynı zamanda uygun süre içinde spora da zaman ayırmalı ve yaz aylarına gelmeden üç ya da dört ay öncesinden diyet ve egzersiz programınıza başlamanız sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı ayrıca yaza formda girmenizi de sağlayacaktır.

Yeterli miktarda su ve antioksidan içeren ürünler diyet programınızın ana besin ögelerini oluşturmalı ve egzersiz programınızın ise haftada en az 3 günden oluşması istenilen hedefe ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2015-09-04 10:11:56
duvar saatleri: çok teşekürler...
2015-05-19 14:04:27
2015-02-22 13:52:04
Rasel Sigorta