Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vücut Tipine Uygun Etek Seçimi

Vücut tipinizi bilmek, vücudunuzu

Vücut tipinizi bilmek, vücudunuzu tanımak kıyafet seçimlerinde çok önemlidir. Etek seçimlerinizi yaparken de vücudunuza uygun kesimde ve modelde etek giymelisiniz. Bu yazımızda kişilerin vücut tiplerine göre etek seçimlerini sunacağız. Herkes kendi boyuna fiziğine göre giymesi gereken eteğe karar verebilir. Size merak ediyorsanız hadi o zaman yazımızın devamını okuyalım.

screenshot_1

 

Geniş Basenler:

Az derecede piliye sahip , drapeli ve bol etekler tercih etmelisiniz. Likralı kumaşlardan uzak durmalısınız.

basen

 

Büyük Kalçalar:

Basenli kadınlar nasıl giyinmeli? Geniş kalçalara ve basenlere sahip kadınların; çan etekler , az miktarda drapeye sahip etekler kullanmak sizin vücut tipiniz için gayet uygundur. Etekler vücudunuzu pantolonlardan çok daha iyi gösterecektir. Diz hizasındaki , koyu renkli , dikine çizgilere sahip etekleri tercih etmelisiniz. Likralı kumaşlardan , volanlı etekler , kabarık etekler , kalçada detaylar barındıran etekler sizin giymemeniz gereken etekler listesinde en başta bulunmaktadırlar.

buyuk-kalca

 

Geniş Mide Bölgesi:

Kalem etekler ve çan etekleri tercih etmelisiniz. Kemer kullanımından , pilili eteklerden , yapışan bir kumaşa sahip dar eteklerden uzak durun. Bulunduğunuz ortama uygunsa eteklik kullanımı sizin için hem çok şık hem de rahat olacaktır.

genis-mide

Erkek Tipi Vücut:

Bu vücut tipi için yazıda anlatılan bütün etek tipleri uygundur. Fakat bacaklarınızın çok ince olduğundan şikayetçiyseniz uzun etekleri tercih edin , kullandığınız uzun eteklerin mutlaka derin bir yırtmaca sahip olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Pilili etekleri terci etmek kalçalarınızı çok daha dolgun gösterecektir. Ayrıca volanlı etekleri ve kalın kemerleri de kullanabilirsiniz. Çok ince bir beliniz varsa kullandığınız kemer ile belinizi dışarıdaki insanlara şık bir şekilde lanse edebilirsiniz.

erkek

 

Düz Kalça:

Likralı ve dar etekleri tercih etmelisiniz.

duz-kalca

 

Kısa Beden Boyu:

Kısa bir vücuda sahipseniz sizin için ideal etekler dar veya koni biçiminde olan veya a harfi şeklinde olan eteklerdir. A şeklinde etek satın alırken bu eteğin kumaşının kaskatı bir yapıya sahip olmaması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın yoksa görünümünüz bu eteği giymenizle büyük bir darbe alacaktır.

kisa-boy

Kısa Bel Uzun Bacaklar:

Düz ve düşük belli etekleri arayıp bulmalısınız. Kemersiz , yere yakın etekler sizin vücut tipiniz için uygun seçimler olacaktır. Kemerler bel çizgisi ve bacak arasındaki ayrımın azalmasını sağlarken , akışkan hareketli bir yapıya sahip olan kumaşlarda kısa bel bölgenizi kolayca saklayabilir. Eteğinizin üst çizgisinin hizasını bozacak her üründen kaçınmalısınız. Kalın ve yüksek kemerlerden , yatay çizgilerden kesinlikle kaçınmalısınız.

uzun-bacak

Kalın Bel Bölgesi:

Beliniz vücudunuzun diğer bölgelerine oranla daha kalınsa dikkati bacaklarınıza yöneltecek etekler kullanmaya çalışın. Ya tamamen uzun etekler giyin ya da mini etekleri tercih edin. orta boy eteklerden kesinlikle uzak durun , böyle etekler tüm ilgiyi belinize yönlendirecektir.

kalin-bel

Kalın Ayak Bilekleri:

Kalın ayak bileklerine sahipseniz , bol ve geniş etekler kesinlikle sizin için biçilmiş kaftandır. Çok süslü , kabarık , etek ucu işlemeleri dikkati daha çok bileklerinize çekecektir bu nedenle bu tip kıyafetlerden kesinlikle uzak durmalısınız.

bilek