Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

Topuklularla çok zarif ve

Topuklularla çok zarif ve rahat yürümenin sırrını öğrenin.

Modeller podyumlarda ‘catwalk’un alasını en yüksek ve ince topuklularla akarcasına görünerek yapmayı başarırken, bir niye yapamayalım diyenleri duyduk ve topuklularla zarif bir şekilde yürümek için 5 püf noktası belirledik. Sıradaki Gigi Hadid, neden biz olmayalım?

– Topuklularla yürürken dizleri kıra kıra yürüyerek üzücü bakışlar almamıza neden olan şey adımımızı yanlış atmamız. Yani topuklu giydiğimizde fark etmeden önce parmak ucunuzu atarak yürümeye çalışıyorsunuz ve bu komik görünüm bu yüzden oluyor. Topuklu giyerken önce topuğunuzu yere koyarsanız yürüyüşünüzün doğallaştığını göreceksiniz.

– Normal ayakkabılarla attığınız mesafedeki adımları topuklularla atmayı denemeyin. Zira denerseniz ya yukarıda bahsettiğimiz gibi dizleri kıra kıra leylek gibi görünür, ya da daha kötüsü, düşebilirsiniz. Bunu önlemek için topuklu ayakkabı giydiğinizde geniş adımlar yerine, düz bir bacak hareketi sağlayan daha dar adımlarla ilerlemeyi denemelisiniz. Ayrıca topuklu giyerken hızlı hızlı yürümek de garip bir görüntü yarattığını unutmamakta fayda var.

– Topuklu ayakkabılar ayağınızdayken bazen boyunlar farkında olmadan öne eğilebiliyor, hatta kimileri yürürken ayakkabılarının önüne bakıyor! E, haliyle flamingo gibi bir görüntü oluşuyor. O yüzden topuklu giydiğiniz zamanlarda sırtınızı biraz geriye iterek yürümeniz hem garip bir görünüm oluşmasını engelleyecek, hem de size özgüven dolu bir hava katacaktır.

Son olarak, topuklularla hiç aranız yoksa kalın topuklu ve daha modern görünen modelleri seçebilir ve yürürken düzgün adımlar atmakta zorlanıyorsanız bir nokta belirleyip oraya gidiyormuş gibi aynı hizada dikkatli adımlarla ilerleyebilirsiniz. Hatta bunun için kulaklıkta müzik dinlerken ritme göre adım atmanız daha estetik görünmenizi sağlarken, bu işi sizin için kolaylaştırabilir bile!

Ayrıca, yeni alınan topuklu ayakkabıların kayma riski çok fazla olduğundan ayakkabının altına birkaç çizik atmadan kullanmaya başlamamak en iyi. Ve tabii, bütün bunları uygulayabilmek için önce ayakkabınızın ayağınıza tam olduğundan emin olmak ilk adım.