Oje Sürme Teknikleri

Oje Sürme Teknikleri

Oje Nasıl Sürülür ?

Tıpkı bir aksesuar gibi kullanılan tırnaklar, kusursuz bir makyajın vazgeçilmezidir. Daha şık ve bakımlı görünmenize yardımcı olan oje nasıl sürülür?

Ojenin rengini belirlerken tırnak biçiminizi esas alın. Bu tırnaklarınızın daha güzel gözükmesini sağlayacaktır. Uzun tırnaklar; koyu renk ojeleri, kısa tırnaklar; renksiz ya da açık pembe, kısa ve enli tırnaklar ise açık renkli ojeleri rahatlıkla ve daha güzel taşır. Koyu tırnaklar için koyu kırmızının yanı sıra vişne ve şarap tonları da tercih edilebilir.
indir
Ojeyi sürerken ilk olarak orta kısmına, sonra sağ ve sol kenarına uygulayın. Bunu yaparken, fırçanıza çok fazla oje almaktan kaçının. Çünkü bu ojenin tırnağınıza düzensiz yayılmasına neden olacaktır. Oje sürme işlemi 3 seferde tamamlanmış olmalıdır. Sağlık açısından tırnak diplerine oje sürmeyin. Bunun sebebi oje diplerinin hava almasını sağlamak ve bu sayede tırnak kırılmalarını önlemektir.
410449748988

Renk tonu nedeniyle ikinci bir kat oje sürmek istiyorsanız ilk katın tamamen kurumasını bekleyin. Bu işlemin ardından tırnak koruyucu cilaları tırnaklarınıza sürün. Bu ojenin daha kalıcı olmasına yardımcı olur.

 

NOKTALI OJE

412631024880

 

Eğer tek renk bir ojeden sıkılmış ve renkli bişey yapmak istiyorsanız noktalı ojeyi tercih edebilirsiniz. Noktalı oje için öncelikle hangi renk oje ve noktalar yapmak istediğinize karar verin. Daha sonra normal oje sürme işlemini gerçekleştirin. Son aşama olan cila sürme işlemini ise yapmayın ve ojenizin kurumasını bekleyin. Daha sonra hangi renk noktalar yapmak istiyorsanız o ojeyi bir çubuk yardımıyla tırnağınızın üzerine uygulayın. Bu işlemi de tamamladıktan sonra noktaların kurumasını bekleyin ardından cila sürerek kalıcılığı sağlayın.

FRENCH OJE

413262849180

 

Tırnaklarınıza hangi kalınlıkta çizgi çekeceğinize karar verin ve geri kalan kısma bant yapıştırın. Beyaz mat ojeyle bandın açıkta bıraktığı kısımlara bir çizgi çekin. Bütün parmaklarınıza bu işlemi yaptıktan sonra bantları çıkarın ve üzerine açık renk ojenizi sürerek işlemi tamamlayın.

ÇATLAYAN OJE

413669400816

 

Çatlayan oje için istediğiniz renkte bir kat pastel oje sürün. Ojenin kurumasının ardından tüm tırnaklarınıza bir kat çatlayan oje sürün ve bekleyin. Çatlayan ojenizin kurumasının ardından cilayı uygulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
oje sürmek

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2015-09-04 10:11:56
duvar saatleri: çok teşekürler...
2015-05-19 14:04:27
2015-02-22 13:52:04
Rasel Sigorta