Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İdeal Kilo Hesaplama

Merhaba Modabulteni.Net kullanıcıları, Sizlere

Merhaba Modabulteni.Net kullanıcıları,

Sizlere kısaca ideal kilo ile ilgili bilgi vermek istiyorum

30_2014121162832

ideal kilo hesaplaması nasıl yapılır, yaşa göre ideal kilo hesaplamasını nasıl yapabilirim, boyuma göre kilom kaç olmalı, ideal kilom kaç olmalı, boya göre kilo hesaplaması nasıl olmalıdır buyrun hesaplayalım


 

İdeal Kilo Hesaplaması İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır? Bir kimsenin ideal kilosu diğer bir anlamda öngörülen (olması gereken) kilo oranını bulmak için bir takım yollar ve yöntemler var. Bunlar arasında en basiti, uzun zamandır kullanılan yöntem aşağıdaki gibidir. Kişinin boyu 150′den çıkarılır, ortaya çıkan rakam dörde bölünür ve 100 eklenir. Daha sonra bu rakam boydan çıkarıldığında olması gereken ideal kilo ortaya çıkar.

İdeal Kilo Hesaplamasına örnek olarak;

Boyu 1.78 cm. uzunluğunda olan bir erkeği esas alalım. Yukarıdaki yönteme göre 178 – 150 = 28 ‘i buluyoruz, ardından dörde bölersek 7 rakamını buluyoruz. Daha sonra 100 ekleyip (100 + 7 = 107) boydan çıkardığımızda (178 – 107) ideal kilo olarak 71 kg. rakamını elde ediyoruz.

 

Bayanlarda bu değerler birkaç kilo kadar düşük olabilmektedir. Bu yönteme göre ideal kilo hesaplandığında ortaya çıkar değerin yüzde 10′u (7 kg) aşıldığında şişmanlık sınırıona girilmiş olur. Örneğe göre, ideal kilo hesabında boyu 1.78 cm. olan bir erkek 78 kilodan fazla ise şişman sayılmaktadır. Ancak, tek hesaplama ölçüsü bu değildir. Bel kalınlığı, kalça çevresi sağlık için bakılması gereken diğer kriterlerdir. Vücudun kilosu kadar, o kilonun ne kadarının yağ, ne kadarının kas olduğu da önemlidir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, yüksek bir değer karşısında endişeye kapılmayın. En kısa zamanda uzman hekim ve diyetisyenlerden destek alarak çözüm yoluna gitmenizi tavsiye ediyoruz.