Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz altı morlukları uykusuzluktan, yorgunluktan

Göz altı morlukları uykusuzluktan, yorgunluktan veya genetik nedenlerden dolayı oluşur. Önüne geçebilmek için; birçok tedavi yöntemi mevcuttur.Göz altı morluklarını tedavi etmek için aşağıda tarifini verdiğimiz karışımlardan yararlanabilirsiniz.

goz-alti-morluklari-nasil-gecer

Göz altı morlukları kısa sürede oluşmadıkları için kısa sürede de geçemezler. Bu yüzden aşağıdaki karışımları 2-4 hafta kullanarak etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Yöntemler

Göz Altı Morlukları için Patates

  • 1 adet patates
  • 1 tülbent

Normal boyda bir patates çiğ halde iken ezilir. Ezilerek hamur kıvamına getirilen patates, ufak bir tülbentin arasına konur. Bu şekilde 2 adet hazırlayacağınız tülbentler; göz altlarına yapıştırılır. Yaklaşık olarak 40 dakika bu şekilde beklenir. Göz altlarınızı yıkadığınızda rengin biraz daha açıldığı göreceksiniz.

 

Göz Altı Morlukları için Papatya Kurusu

  • Yarım litre su
  • 1 çay bardağı papatya kurusu

Kaynatılan suyun içine; kuru papatyalar dökülür. 20 dakika demlendikten sonra, su ve papatya süzülür. Elinizde kalan su ile; göz kapaklarına ve gözaltlarınıza, tampon hareketlerle, papatyalı suyu uygulayabilirsiniz. Bir pamuk bu konuda size yardımcı olacaktır. 30 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

 

Göz Altı Morlukları için Peynir

  • 1 kibrit kutusu beyaz peynir

Beyaz peynir ufak bir kaseye alınır ve ezilir. Krem kıvamına geldikten sonra; gözaltlarına yapıştırılır. 15 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Gözaltındaki morlukların giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.

 

Göz Altı Morlukları için Bitkisel Çözümler

  • Ihlamur (poşet çay)

Poşet çay olarak sıcak suya atılan ıhlamur; 15 dakika kadar demlenir. 15 dakika sonra alınarak ılık hale gelmesi beklenir. Poşet bütün göze yapıştırıldıktan sonra 20 dakika beklenir. Daha sonra yıkanarak durulanır. Gözaltlarınız eskiye nazaran daha sağlıklı olacaktır. Birkaç uygulamadan sonra, farkı daha iyi anlayacaksınız.

 

  • 100 gram Taze ebegümeci
  • 1 adet Elma suyu

Taze olarak alınan ebegümeci bitkisi; havanda ezilir. Ezilen bitkinin içine; 1 adet elma suyu ilave edilir. İnce bir tülbentin arasına sarılan karışım, göz altlarına konulur. 20 dakika sonra gözaltı durulanır. Ebegümeci bitkisi; gözaltı morluklarını tedavi edici özelliktedir.