Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bitkisel Varis Tedavisi

BİTKİSEL VARİS TEDAVİSİ Bitkisel

BİTKİSEL VARİS TEDAVİSİ

Bitkisel varis tedavisi ile ilgili bir çok bitki uzmanının farklı farklı kürleri vardır. Bitkisel varis tedavisi varisin oluşumunu engellemez fakat var olan varisin sızısını, ağrısını, uyuşmasını ve olası krampları önlemede yardımcıdır.

indir

Uzman kontrolünde varis tedavisi yaptırana kadar Modabulteni.Net olarak aşağıda verdiğimiz bitkisel varis tedavileri ile yukarıda belirttiğimiz şikayetlerinizi azaltabilirsiniz.

 

Bitkisel Varis Tedavileri

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 1: At kestanesi otu, çoban çantası otu, kekik ve at kuyruğu otlarını 1 litre suda demleyip gün içerisinde 2 – 4 bardak arasında içebilirsiniz. Hepsi ayrı ayrı içilirse de faydası vardır.

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 2: 1 yemek kaşığı balı 1 su bardağı suya ekleyin ve karıştırın. Bal eridikten sonra üzerlik tohumunu dövüp ekleyin. Daha sonra karıştırıp için günde 1 kez içebilirsiniz. 15 gün boyunca bu kür uygulanabilir.

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 3: Dışarıdan topladığınız 2 tatlı kaşığı çiçekleri 2 bardak su ile kaynatıp demleyin. daha sonra kullanmadığınız bir bezi kaynattığınız suya bandırın ve varisli bölgeye sarın. 1 – 2 saat ılık su ile yıkayın.

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 4: Ceviz ağacının kabuğu ile fındık ağacının kabuğunu eşit miktarda suya koyun ve kaynatın. Ağrıyan varisli bölgeye pansuman yaparak uygulayın.

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 5: 1 litre aldığınız ispirtonun içerisine kafirun ( 4 tane ) koyun ve karıştırın. Varis olan bölgenize karışımdan sürüp o bölgeyi sarın. Gün aşırı bu karışımı uygulayabilirsiniz.

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 6: 2 – 3 adet lahana yaprağını 1 su bardağı su da kaynatıp varis olan bölgeye suyunu süzüp yapraklarını koyun. Hafif sıcak olacak lahana yaprakları 1 saat bu şekilde bekletin.

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 7: Civanperçemi, beşparmak otu, oğul otu ve kuzu kulağını eşit şekilde küçük bir tencereye koyun ve 1 bardak su ile 15 – 20 dakika demlendirin. Ardında günde 1 bardak için.

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 8: Turunç kabuğunu 1 avuç olacak şekilde yakın daha sonra un ufak edin. Daha sonra limon suyu ilave edin ve krem kıvamında olunca varisli bölgeye uygulayın. Her gün sürebilirsiniz.

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 9: 1 litre şişenin içine papatya çiçeğini ağzına kadar doldurun. Üzerine zeytinyağını ağzına kadar dökün. 15 gün boyunca ağzını hiç açmadan karışımı bu şekilde bekletin. Daha sonra ağrıyan bölgelere uygulayabilirsiniz. Her gün uygulanabilir.

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 10: Asma yaprağından 1 avuç alın ve incecik doğrayın daha sonra 1 litre suda kaynatın ve sabah öğle akşam yarım çay bardağı için.

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 11: Kaynatılmış bir kovanın içine suyu koyun ve içine karbonat ( 1 fincan ), şap ( yarım fincan ) koyup karıştırın. Bacaklarınızı bu suda bekletin. 3 günde 1 uygulayıp 15 dakika bekletin. Küvette de uygulayabilirsiniz.

 

Bitkisel Varis Tedavisi – 12: Keten bezinin üzerine aynısefa merhemini sürün ve varisli bölgeye sarın. 2 saat ağrıyan bölgede bekletin. Her gün bu kürü uygulayabilirsiniz.

 

Varis için Bitkisel Çözümler

  • 1: Sığır dili yapraklarını toplayın kurutun ve ardından ağrıyan bölgeye sarın.
  • 2: Asma yaprağı ve fındık yaprağını kaynatıp demleyin günde 1 bardak çayını için.
  • 3: Kivi günde 3 kez tüketildiğinde varisli bölgelerdeki ağrıyı hafifletir.
  • 4: Aktarlarda bulabileceğiniz koyun otu merhemi ile varisli bölgelerinize masaj yapabilirsiniz.
  • 5: Rezene ( 4 gram ) 1 bardak suda 10 dakika demleyin. günde 2 – 3 bardak aralıklarla için.