Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Abdest bozmayan oje üretildi

Abdest bozmayan oje üretildi

Abdest bozmayan oje üretildi

Düsseldorf’da açılan güzellik fuarında hem oje kullanıp hem de abdest almak isteyen kadınlar için ürettikleri iki yeni ürünü tanıtan Emmi-Nail firmasının sahibi Türk iş adamı Bülent Emekçi, bu ürünlere özellikle Avrupa’da yaşayan Müslüman kadınlarının büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

abdest-bozmayan-oje-uretildi643c02b7d8c7c1f6b7bb

ALMANYA’nın Düsseldorf kentinde yapılan Uluslararası Güzellik ve Kozmetik Endüstrisi Fuarı’nda (Beauty International) sektörün son yenilikleri tanıtıldı. Özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği fuarda kozmetik, ayak, tırnak, güzellik ve sağlık bölümleri yer aldı. Frankfurt kenti yakınlarındaki Mörfelden-Walldorf’da tırnak ürünleri, oje ve makyaj malzemeleri üreten Emmi-Nail isimli firmanın sahibi Bülent Emekçi, kadının süsü olan ojenin abdest bozmadan kullanılabilmesi için yeni ojelerini tanıttıkları stantlarına özellikle Türk ve Müslüman kadınların gösterdiği büyük ilginin kendilerini şaşırttığını söyledi.

oval-tırnakaklar

İLGİ BÜYÜK OLDU

2004 yılından beri tırnak malzemeleri ve oje ürettiklerini söyleyen Emekçi, “Şu an ürettiğimiz iki bin 600 çeşit ürünümüz var. Bunların hepsini Almanya’da üretip Avrupa ve Amerika başta olmak üzere tüm dünyaya ihraç ediyoruz. Normal tırnak üzerinde Asya’dan getirdiğimiz kurutulmuş çiçeklerle adeta bir sanat yaratıyoruz. Özellikle Türk pazarı için abdest sorununu aşmak için özel ojelerimiz var. Yakında piyasaya süreceğimiz ‘Bahar’ seti ile üç hafta, iki hafta hatta gerekirse bir günde etiket gibi soyulan ojeler olacak. Özellikle bu ürünle ilgili Türkçe bir isim seçtik ve tanıtım amaçlı cüzzi bir fiyatı olacak. Böylece abdest almak aynı zamanda oje kullanmak isteyen bayanlara da böyle bir hizmet vermek istiyoruz. Yakında bu konuda Türk medyasında geniş çaplı tanıtımlarımıza başlayacağız” dedi.

ABDEST OJESİ NASIL KULLANILIYOR

Başarılı işadamı Bülent emekçi, abdest ojesinin kullanımı hakkında ise şu bilgileri verdi: “Birinci tür ojede tırnağa bir kat özel madde ve üzerine oje sürülüyor, ojenin üzerine tekrar özel madde sürülüyor ve kurutuluyor. Abdest alınacağı zaman bu oje çıkarılmak istediğinde ise sette bulunan özel bir sıvı yapılan bu ojeye sürüldüğünde, oje bir etiket gibi kolayca tırnaktan sökülebiliyor. İkinci üründe ise tırnağa hiçbir kimyasal madde sürülmüyor, yumuşak törpü şeklindeki alet tırnağa sürtüldüğünde tırnakta oje sürmüş gibi parlatıcı bir etki yaratıyor.”