Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Protein Diyeti Nasıl Yapılır?

Oturduğu yerden, spor yapmadan

Oturduğu yerden, spor yapmadan zayıflamak isteyenlerin tercihi, son yıllarda adını sıkça duyduğunuz protein diyeti olarak karşınıza çıkmaktadır. Ancak bunun nasıl yapıldığı hakkında bir fikriniz yoksa, şimdi sizlere protein diyetinin nasıl yapıldığını anlatacağımız kısa bir yazı dizimizi sunuyoruz. Siz de önerilerimiz sayesinde protein diyeti yapabilecek ve oldukça kısa süre içerisinde ulaşmak istediğiniz kiloya gelmiş olmanın rahatlığını yaşayabileceksiniz.

Protein denildiği zaman aklınıza ilk gelmesi gereken yiyecek grubu sınırsız olarak tüketebileceğiniz kırmızı ve beyaz et olmalıdır.

İlk hafta: et ve süt ürünleri

Sığır, tavuk, balık etleri ve diğer kabuklu deniz ürünlerinin de ilk haftadan itibaren tüketilmekte olması, bu diyetin en dikkat çeken yönüdür. Ayrıca yine ilk hafta içerisinde yoğurt, yumurta ve süt gibi protein bakımından zengin yiyecekleri de tüketmeniz gerekmektedir.

İkinci hafta: sebzeler

Yukarıdaki besinlerin yanında sebze tüketimine başlayacağınız ikinci hafta protein diyetinde önemlidir. Ayrıca su tüketimini günlük 2 litre olarak artırmak gerekir ve böylece yan etkisiz bir şekilde diyet sürdürülmelidir.

Üçüncü hafta: meyveler

Sebzelerden sonra üçüncü haftada meyvelere geçilerek sürdürülen protein diyeti için karbonhidrat ihtiyacını ise küçük miktarlardaki tam buğdaylı ekmekten alabilirsiniz.

Son hafta: yemeklere geçiş

Evde pişirdiğiniz yemeklerden ekmeksiz bir şekilde tüketebileceğiniz son hafta içerisinde protein ağırlıklı beslenmeyi yalnızca Perşembe günlerinde yapmalısınız.

Yukarıdaki önerilerimize uyarak sizler de 1 ay içerisinde kendinizdeki büyük değişimin farkına varabileceksiniz.