Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mevsim Değişiklerinde Saç Bakımı

Mevsim geçişlerinde sık sık

Mevsim geçişlerinde sık sık yaşadığımız problemlerdin bir tanesi saç dökümesi,

Saçlarınız dökülüyorsa ve bunu mevsim geçişlerine bağlıyorsanız, haklısınız. Yazdan sonbahara geçerken saçlarınız değişir, incelir, kökleri güçsüzleşebilir, koparak dökülmesi artar. Bunlar değişen havaların yan etkileri. Ancak bu kadarla sınırlı değil. Mevsim geçişlerinde saçlarınızın hem ipek gibi hem de çok sağlıklı olmasını istiyorsanız, yazımıza bir göz atın.


Sonbaharda Saç Bakımı

Sağlıklı saç için temizlik ve bakım
Saçlarınız için yapabileceğiniz 2 öneri. Bunlardan biri temizlik, diğeri de bakım. Temizlik konusunda hem cilt uzmanları hem de kuaförlerin önerdiği sıklık kişiden kişiye değişiyor. Ancak, 2 günde 1 saçlarınızı yıkamak, sonbahar ve kış dönemi için ideal olarak sunuluyor. Yazın sık sık yıkanmaktan yıpranmış saçlarınız için 1 yada 2 gün ara iyi gelecektir.
Unutmayın, saçlarınızın derisine göre şampuan, saç teline göre krem kullanmalısınız.

Saç Bakımı
Saç bakımı konusunda yapılacak bir çok şey var. Sonbaharı iyi bir nem terapisi ile karşılayın. Saçlarınızı güçlü bir şekilde nemlendirecek maskeleri tercih edin. Yazdan kalma yıpranmaların izini silin. Bazı maskeler kısa süreli, bazıları da uzun süreli saçta kalmalıdır. Gece boyunca saçlarınıza nüfuz eden maskeleri kullanmak saçınıza çok daha etkili olabilir.
Saçlarınızın aslında nelere ihtiyacı olduğunu anlayın. Kuru saç derisi kepek oluşumuna sebep olur, kuru saç teli koparak dökülür, yıpranmış saç uçları çatallaşmış bir görüntü verir. Sizin için sorun hangisiyse tespit edin ve o soruna yönelik bir çözüm geliştirin.

Saç için en temel bakımın düzenli saç kesimi olduğunu unutmayın, aklınızda bulunsun.


Saç Dökülmesi Azaltmak

Mevsim geçişlerinde saç dökülmesiyle çok sık karşılaşırız. Havaların değişimi ve cildin kendini yenilemesi bunun en önemli sebeplerinden sayılabilir. Özellikle yazın UV ışınları cildimizi etkilediği gibi saçlarımızı da etkiler ve saç dökülmesi için süreç başlar. Saç dökülmesinin stres, beslenme, hava kirliliğinden de kaynaklandığı zaten biliniyor. O zaman yapılması gerekenlere göz atalım:

* Yaz sonrası, Sonbahar başlangıcında saç derisi ve saç telleri için bakım,
* Stresten uzaklaşmak için saç derinize masaj yapmak,
* Saçlarınızı güçlendirecek çinko ve demir içeren gıdalar tüketmek,
* Saç temizliği ve bakımını aksatmamak.


Mevsim geçişlerindeki saç dökülmelerini azaltmak için bunlar size yardımcı olacaktır.
Saçlar güzelliğimiz için olmazsa olmazımız. İpek gibi parlak, çelik bir ip gibi güçlü, rüzgarda sağlıkla uçuşan saçlara sahip olmak aslında çok kolay. Saçlar, onlara verdiğiniz emeği çok hızlı şekilde size yansıtacaktır.

Güzel ve mutlu günlere…