İştah Açıcı Yiyecekler

İştah Açıcı Yiyecekler

Yaşam kalitenizi düşürmekte olan durumlar arasında iştahsızlık son derece önemli bir boyut kazanmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı bir süredir yaşadığınız iştahsızlıklara son vermek amacıyla sizlere beslenmenizde yapabileceğiniz önemli değişikliklerden söz edeceğiz. Yazımızda iştah açısı yiyecekler nelerdir sorusunun yanıtını verecek olup, bu besinleri dengeli bir şekilde almanız halinde, kaybettiğiniz kiloları yeniden kazanabileceğinizi belirtebiliriz.

İştah Açıcı Bitkiler Nelerdir?

İştahsızlığınızın nedeni ciddi sorunlara dayanmadığın da, tüketeceğiniz bazı besinler sayesinde bunu hafifletebilirsiniz.

Rokayı, karalahanayı, su teresini veya ekşi ot olarak bilinen kuzu kulağı bitkilerini iştah açmak amacıyla tüketebilirsiniz. Bunun dışında baharatlar arasında yer alan acı biber, kimyon, kek, zencefil de iştahsızlığa bire bir gelen bitkilerdir. Bu bitkilerin hem tohumları, hem de toz halinde tüketimi son derece etkili olacaktır.

İştahsızlığa Karşı Öneriler Nelerdir?

Uzun bir süredir bu sorunu yaşıyorsanız ve bunun beraberinde başka problemleriniz de varsa, hiç vakit kaybetmeden uzman bir doktora görünmelisiniz. Böylece yukarıdaki bitkilerin dışında iştah açıcı şurupları da doktorunuzun tavsiyesi üzerine belirli bir süre kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2015-09-04 10:11:56
duvar saatleri: çok teşekürler...
2015-05-19 14:04:27
2015-02-22 13:52:04
Rasel Sigorta