Hızlı Saç Uzatmak İçin Pratik Bilgiler

Hızlı Saç Uzatmak İçin Pratik Bilgiler

Postiş, kaynak ya da çıt çıt gibi yöntemler yerine saçlarını tamamen doğal yollarla ve hızlı bir şekilde uzatmayı hayal eden bayanlara önerilebilecek bazı pratik yöntemler bulunmaktadır. Belirtilen bu tekniklere uyulması halinde hem sağlıklı hem de daha hızlı uzayan saçlara kavuşabilmek çok daha kolay bir hale gelir.

Vitamin ve Mineral Yönünden Zengin Beslenme

Meyve ve sebze yönünden ağırlıklı bir beslenme düzeni uygulamak, hızlı saç uzatma yöntemleri arasında ilk sırada gelir. Saçların uzayabilmesi için vitamin ve mineralleri yeterli oranlarda alması gerektiği göz önüne alındığında düzenli beslenmenin önemi de çok daha iyi anlaşılmaktadır.

Haftalık Bitkisel Yağ Kürleri

Her hafta zeytinyağı, Hint yağı, badem yağı ve kayısı çekirdeği yağı gibi saç tellerini ve saç köklerini besleyen yağlar ile bitkisel kürler uygulamak, hızlı saç uzatma teknikleri içerisinde başarılı olan yöntemlerdendir.

Saç Derisine Masaj Yöntemi

Özellikle duş esnasında ılık su ve bitkisel bir şampuan eşliğinde saç derisine dairesel hareketlerle masaj yapmak, bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak hızlı saç uzatma konusunda etkili bir yardımcı olabilir.

Saç Uçlarını Düzenli Kestirme

Her ay olmasa bile iki ayda bir kırılan saç uçlarını kestirmek, saç tellerinin nefes almasını sağlayarak saçların çok daha kolay bir şekilde uzayabilmelerine olanak verir. Bu nedenle hızlı saç uzatmak için saç uçlarını düzenli olarak kestirmeye dikkat edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2015-09-04 10:11:56
duvar saatleri: çok teşekürler...
2015-05-19 14:04:27
2015-02-22 13:52:04
Rasel Sigorta