Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hamilelikte Vücut Bakımı

Gebelik döneminde daha zinde

Gebelik döneminde daha zinde ve canlı kalmak adına vücut bakımına özen göstermeniz gerekmektedir. Önereceğimiz tüyolar sayesinde sizler de kusursuz cilt tipine sahip olabilirsiniz.

Gebelikte Oluşan Çatlakları Engellemek İçin Maske

  • * Kakao yağı
  • * Gliserin yağı
  • * Keten yağı

Gebelikte oluşan çatlakları engellemek için kolları sıvamanın tam zamanı. Özel maske yapımı için keten yağı, gliserin yağı ve kakao yağını harmanlayalım. Maskemizi karın bölgesine masaj yardımı ile yedirelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim.

Gebelikte El ve Ayak Bakımı

Gebelik süreci boyunca oje kullanılmamalıdır. Bununla birlikte tırnaklar temiz tutulmalı ve hava alınması sağlanmalıdır. Oje yerine besleyici içeriğe ev sahipliği yapan parlatıcılar tercih edilebilir. Parlatıcı kullanımı öncesinde tırnaklar limon suyunun içerisine bekletilerek bakım yapılabilir. Uygulamaya alacağınız bu bakım maskesi sayesinde güçlü ve sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Gebelik Döneminde Ağız Bakımı

Gebelik döneminde dengesiz beslenme sebebi ile çürüme faktörü ortaya çıkmaktadır. Ağızda oluşan çürükler kötü kokuların ön plana çıkmasına neden olur. Gebelik döneminde oluşan ağız kokusunu yok etmek adına gargara kullanabilirsiniz. Doktorunuzun önereceği demir ve kalsiyum ilaçlarını da düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Gebelikte Sağlıklı Olmak İçin

Gebe bayanlar diğer insanlara göre daha çok ter salgılamaktadır Bu sebepten dolayı gebelik dönemlerinde ılık su aracılığı ile banyo yapmalısınız. Duş alımı sırasında kaymamak adına küvetin iç kısmına havlu yerleştirmelisiniz.