Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hamilelik Testi

Hamileliği planlayan bayanların sıkça

Hamileliği planlayan bayanların sıkça merak ettiği konu. Hamilelik testi. Acaba hamile miyim? Hamilelik testi yaptırmalı mıyım? Bu soruları kendileri sorup kendileri cevaplarla. Vücudunda ki değişiklikler onu hamile olduğunu düşündürür. Peki gerçek test ile denemiş miydiniz?

Hamilelik Testi Nasıl Yapılır ?

Bir çok yöntem mevcuttur ancak hepsinin çıkış noktası yine aynıdır. İdrarınızda ki hamilelik hormonu sizin hamile olup olmadığınızı göstermektedir. Test çubuğunda bulunan kimyasal şerit size insan koryonik yumurtalık maddesini belirler. Bu da sizlere birer mesajdır.

Hamilelik Testi Hangi Zamanlarda Yapılmalı ?

Hamilelik testi yapmak için en uygun zamanın sabah olduğunu söyleyebiliriz. Uzmanlarında bu konuda yanıtı tek olduğundan bu kanıya varıyoruz. Sabah idrarınızı test ederseniz en iyi sonucu alırsınız.

 

Hamilelik Testi Sonucu Nasıl Anlaşılır ?

Test yaptığınız çubuk üzerinde hiç belli olmayan ve silik bir görüntü ortaya çıkması ne anlama geliyor? Bu testlerde pozitifin yanlış çıkma ihtimali çok düşük olduğunu söylemeliyiz. Silik bir pozitif çizgisi çıkması hamile olduğunuz şüphesini arttırmaktadır. Bu durumda iki ya da üç gün bekleyip yeniden idrar testi yapmalısınız. Yada hemen  kan testi yaptırmak için hastaneye gidebilirsiniz.

Test sonuçlarını yaptınız ve pozitif çıktı. Artık sizlerde birer Anne adayısınız. Hatalı negatif test çok erken yapıldığında veya kullanılan testin bozuk veya günü geçtiği durumlarda  görüldüğünü unutmayınız. Hatalı pozitif test bazı ilaçların kullanımında veya kimyasal gebelik durumunda ortaya çıkmaktadır. Çok nadir görüldüğü söylenir.

Gebelik testinde en küçük bir şüpheniz olduğunda mutlaka doktorunuza  başvurmanız gerektiğinide unutmayınız. Testleri (hamilelik testleri) şüpheli sonuç verdiğinde doktorunuz muayene sonrası kanda gebelik testi (beta hcg testi) yaptıracaktır.