Göz Altı Şişliği İçin Ne Yapmalı

Göz Altı Şişliği İçin Ne Yapmalı

Zaman zaman göz altımızda oluşan şişlikler fazlasıyla canımızı sıksa da aslında nedeni gayet açık. Uzun süre bilgisayar ekranına ya da televizyon ekranına bakmak, aşırı uykusuzluk ya da aşırı uyku hali, alerjik reaksiyonlar ya da kalıtımsal nedenler. Herkesin sabah uyandığında, aynaya bakıp göz altındaki şişlikleri ya da mor halkaları görüp bugünü nasıl geçireceğim dediği talihsiz bir günü mutlaka olmuştur.

Göz Altı Şişliği İçin Ne Yapmalı
Göz Altı Şişliği

Peki, ne yapmalıyız?

Nasıl önlemler almalıyız?

Göz altı şişlikleri ile nasıl savaşılır?

Uzmanlardan aldığımız bir kaç bilgi ile göz altı şişliklerinin nasıl oluştuğunu ve göz altı şişlikleri ile nasıl başa çıkabileceğinizi sizlere aktaralım. Vücudun su toplaması göz altı şişliklerini tetikleyen bir nedendir. Olabildiğince tuzu azaltın ve bitkisel çaylar tüketin. Yeşil çay gibi bitkisel çaylar, doğal bir antibiyotiktir. Göz çevrenizdeki şişlik ve koyu renk halkalarını iyileştirmeye yardımcı olması için, antioksidan serumlardan da destek alabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınız bu serumlar göz altı torbalarınızın zamanla azalmasına yardımcı olacaktır. Kullanılan kalitesiz makyaj ürünleri de göz altı şişliklerini harekete geçiren nedenlerdendir. Cildinizin ne denli değerli olduğunu düşünerek, güzel görüneceğim diye kalıcı cilt problemlerine neden olmadan önce makyaj ürünlerinizi kaliteli seçip, içeriğini iyi bir şekilde araştırarak satın alın. Sağlığınızı ve paranızı riske atmayın.

Yanlış beslenme, yeterli gıdayı alamama gibi durumlarda göz altı şişliklerini tetikleyebilir. Vücudunuza protein desteği verin. Esansiyel yağlar ve B vitamini eksikliğini de göz önünde bulundurarak, uzman bir doktordan yardım alıp beslenmenizi düzene sokun. En önemlisi ise gözlerinizi dinlendirin onlara eziyet etmeyin. Bunun için de aslında herkesin çok iyi bildiği bir öneriyi tekrar edelim, her gün fırsat buldukça dilimlenmiş iki salatalığı gözlerinize koyarak doğal bir göz terapisi uygulayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
göz altı şişlik

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2015-09-04 10:11:56
duvar saatleri: çok teşekürler...
2015-05-19 14:04:27
2015-02-22 13:52:04
Rasel Sigorta