Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Bu haberin fotoğrafı yok

Güneş ışınlarının cildimize zararlı etkileri, kullandığımız kimyasal içerikli cilt ürünleri, yaşlanma gibi birçok faktör göz altı kırışıklıklarına neden olabilmektedir. Ama meraklanmayın, doğa bizlere bu tür sorunlar için birçok sağlıklı ürün sunmakta. Ancak öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenmeli, yeteri kadar uyumalı ve dinlenmeli, bol su tüketmeli, spor yapmalı, cildimizi güneş ışınlarından ve kimyasal cilt ürünlerinden uzak tutmalı, daha sonra da doğal ürünlerle cildimize düzenli bakım uygulamalıyız. Yine de Göz altı kırışıklıklarını tamamen ortadan kaldırmak asla mümkün olmayacaktır. Ancak doğal yöntemlerle kırışıklıklar geciktirilebilir ya da görünümleri azaltılabilir.

Göz Altları İçin Doğal Ürünler

Sanırım en çok bilinen ve uygulanan ürün salatalıktır değil mi?

Yine cildi besleyici ve nemlendirici özelliği olan üzüm çekirdeği yağı kırışıklarla mücadele için bizlere yardımcı olacaktır.

Doğal yağı ile iyi bir nemlendirici olan Avokado’yu göz altları bölgesine uygulayabiliriz.

Sabah, akşam limon suyu bir pamuk yardımıyla göz altlarına sürülürse bir hafta sonra etkisini gösterecektir.

İçeriğinde bol miktarda A vitamini bulunduran Kayısı çekirdeği yağı, E vitaminince zengin Buğday yağı ve tabiki her derde deva Zeytinyağı göz altı kırışıklıklarında geciktirici ve azaltıcı doğal ürünler olarak dikkat çekmektedir.