Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri

Yaşadığımız yüzyılda insanların en büyük sağlık sorunlarından bir tanesi olarak obezite problemini görmekteyiz. İnsanlar her ne kadar bu sorunla baş etmek için diyet ve egzersiz programlarına katılsalar da büyük bir kitle bu problemle baş edememekte. Bu yağlanmanın da en belirgin olarak görüldüğü bölge göbek bölgemizdir.

Göbek bölgesinin yağlanması, sağlık açısından da çok büyük riskler taşımaktadır. Tüm iç organlarımızın bulunduğu karın boşluğunda ki yağlanma sorunu ilerleyen yaşlar için çok risk taşıyan hastalıklarında başlangıç nedeni olmaktadır. Bu bölgenin yağlarından sadece diyetle kurtulmak pek mümkün olmaz. Mutlaka egzersiz destekli bir diyet yapmalısınız ki bu bölgenin yağlarından kısa sürede kurtulabilesiniz.

Göbek eritmek için ne tür hareketler yapabiliriz? Göbek eritmek için yapabileceğiniz en sağlıklı hareket mekik çekmektir. Mekik direk göbek yağlarını harekete geçiren ve son derece sağlıklı olan bir egzersiz hareketidir. Düzenli olarak mekik çekerek kısa bir zaman diliminde fazlalık olan göbek yağlarınızdan kurtulmanız mümkündür.

Bunun haricinde ise sırt üstü yatıp ayaklarınızı havaya kaldırıp kendinize doğru çekip bir süre bekletin. Bu hareketi düzenli olarak yaptığınız zaman karın kaslarınız hem gerginleşecektir, hem de yağların erimesine olanak sağlayacaktır. Yine karın bölgenizi sürekli olarak kasıp, bırakma hareketini yaparak da karın yağlarını eritebilirsiniz.

Karın bölgesinin yağları kolay erimez. Fakat vermiş olduğumuz bu hareketlerle kolaylıkla eritebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2015-09-04 10:11:56
duvar saatleri: çok teşekürler...
2015-05-19 14:04:27
2015-02-22 13:52:04
Rasel Sigorta