Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Kadınlar doğası gereği, saçlarında

Kadınlar doğası gereği, saçlarında sıklıkla değişim yapmayı seviyor. Bazen düz, bazen de dalgalı saçlar. Bazen renk değişikliği ve bazen çok eğlenceli kıvırcık saç modelleri. Bilindiği üzere her saç modeli yapımı, düşünüldüğü kadar kolay değil. Bu yüzden birçok kadın, yeni saç modeli yaratmak için kuaförlere çuvalla para harcamayı seçiyor. Eğlenceli ve cool bir görüntü yakalamanızı sağlayacak kıvırcık saç modelini, birkaç yöntem deneyerek evde yapmaya ne dersiniz? Hemde büyük paralar harcamadan! ”Evde kıvırcık saç nasıl yapılır?” sorusunun cevabı yazımızın devamında;

Evde Kıvırcık Saç Yapmak İçin Kullanabileceğiniz Yöntemler Nelerdir?

Kıvırcık saçlara sahip olmanın hem eğlenceli hem de çok basit yolları olduğunu biliyor muydunuz? Örneğin gazete kağıdı kullanarak, saçlarınızda doğal kıvırcıklar elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, 3-4 parmak kalınlığında gazete kağıtlarını katlayarak, uzun bir şerit haline getirmek. Daha sonra bu şeritlerle saç tutamlarınızı sarıp sıkabilir ya da tel tokalarla tutturabilirsiniz. Uyandığınızda saçınızı açıp, müthiş ve doğal kıvırcıkları görecek ve çok şaşıracaksınız!

Bir başka basit yöntem ise, saçlarınızdan tutamlar ayırmak ve bu tutamları uçlarından tutarak kendi ekseninde döndürmek. Bu şekilde saçlarınız burgu haline gelecektir. Bu burguları ufak topuzlar haline getirip, toka ile tutturun. Sabah uyandığınızda saçlarınız istediğiniz gibi kıvırcık olacaktır.

Saçlarınızı kendiniz ya da birinin yardımı ile ince ve sıkıca örüp yatarsanız, ertesi gün istediğiniz kıvırcıkları elde etmiş olursunuz.

Bu yöntemlerin yanı sıra; bükülmeyen sert pipetler, bigudiler, sosis bigudiler ya da kumaş parçaları ile saç tutamlarınızı sarabilir ve harika kıvırcıklara sahip olabilirsiniz.