Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Kadınların en çok hayalini kurduğu şeylerden birisi de dolgun dudaklardır. Dolgun dudaklar kadınları daha çekici ve daha dişi gösterir, bu nedenle dudakları küçük ve ince olanlar dudak dolgusu gibi estetik operasyonları tercih etmektedirler. Peki, dudak dolgusu nasıl yapılır ve kalıcı bir uygulama mıdır? Sizlere dudak dolgusu ile ilgili bilgi vereceğimiz bu yazımızda merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu için doktor ve hasta operasyon öncesinde yapılacak olan işlemleri konuşurlar. Dudak dolgusu için dolgu malzemeleri hakkında hasta bilgilendirilir ve operasyon başlatılır. Dudak dolgusu son derece basit bir operasyondur ve operasyonun ardından hasta kısa süre sonra günlük yaşamına geri döner.

Mikro iğnelerle yapılan dudak dolgusu için dolgu malzemesi olarak hastadan alınan yağ dokuları kullanılabileceği gibi yapay malzemeler de kullanılabilmektedir. İster hastanın kendi yağ dokusu olsun ister yapay malzemeler her ikisi de vücutla uyumlu olan ve sağlığa zarar vermeyen dolgu malzemeleridir.

Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dudak dolgusu olarak seçilen dolgu malzemesi bir süre vücut tarafından absorbe edilecek ve dolgunluk yavaş yavaş kaybolacaktır; bu nedenle dudak dolgusu kalıcı mıdır sorusunun cevabı tek seansta kalıcı bir etkinin olmadığıdır. Ancak dudak dolgusu tekrarlama işleminin kalıcılığı arttırdığı bilinmektedir. Doktorunuzla görüşerek belli bir süre tekrarladığınız dudak dolgusu çok daha uzun süre kalıcılık sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2015-09-04 10:11:56
duvar saatleri: çok teşekürler...
2015-05-19 14:04:27
2015-02-22 13:52:04
Rasel Sigorta