Dudak Çatlakları İçin Doğal Çözümler

Dudak Çatlakları İçin Doğal Çözümler

Özellikle soğuk kış günlerinde dudak çatlakları, rahatsız edici bir cilt problemi haline gelmektedir. Çatlakların önüne geçilmezse, daha da ilerleyerek kanama ve yırtılmalara sebep olabilir. Hatta açılan yaralarda, enfeksiyon kapma riski bile oluşabilir. Bunun yanında dış görünümde kötü bir görüntü oluşmasına sebep olan dudak çatlakları, insanların en büyük cilt şikayetlerinden biridir. Kuru havalar, B12 Vitamini eksikliği ve dudak ısırma alışkanlığı da, dudaklarda çatlak oluşumuna sebep olmaktadır. Bu sorundan kurtulmanın birçok basit yolu bulunmaktadır. Özellikle doğal malzemelerin getirdiği mucizevi etki, sizi kısa sürede sağlıklı dudaklara kavuşturabilir.

Dudak Çatlaklarınızı Doğal Yollarla Yok Edin!

Kahvaltıların aranan besinlerinden olan bal, dudak çatlaklarını gidermede de oldukça etkilidir. Dudaklarınıza süreceğiniz bir miktar balı 15 dakika bekletip, parmaklarınız yardımıyla ılık suyla temizleyin. Dudaklarınızın günden güne yumuşadığını farkedeceksiniz.

Salatalıkta dudaklar için büyük bir mucizedir. Kabuklarını soyacağınız taze salatalığı dilimledikten sonra, bir dilimini dudaklarınıza sürün. Dudaklarınızın kısa sürede yumuşamaya başladığını görebilirsiniz.

Bunun yanı sıra zeytinyağı kullanarakta çatlaklardan kurtulabilir, dudaklarınızı yumuşacık bir hale getirebilirsiniz. Nemlendirici kremler ile aynı etkiyi gösteren zeytinyağı, dudaklarınız için iyi bir besleyici ve onarıcıdır.

Mevsim Geçişlerinde Dudak Çatlakları Yaşıyorsanız Yapmanız Gerekenler;
Kötü hava koşullarının etkisiyle de, dudak çatlakları oluşmaktadır. Bu durumda yoğun bir dudak kremi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle dudaklarınız kötü hava şartlarından etkilenmeyecektir. Eğer çatlaklar oluştuysa, gece yatmadan önce dudaklarınıza kakao yağı sürebilirsiniz. Bunun dışında bolca B ile C vitamini içeren besinler tüketebilir ve dudak çatlaklarının önüne geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2015-09-04 10:11:56
duvar saatleri: çok teşekürler...
2015-05-19 14:04:27
2015-02-22 13:52:04
Rasel Sigorta