Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çift Renkli Göz Makyajı

Göz makyajında en çok

Göz makyajında en çok tercih edilen bir diğer makyaj çeşidi ise çift renkli göz makyajıdır. Eşsiz bir gözlerinizin ön planda olmasını sağlayan ve şık bir görünüm yakalamanıza yardımcı olan çift renkli göz makyajı ile sizler de harikalar yaratabilirsiniz. Yaz mevsimde de kış mevsiminde de rahatlıkla kullanabileceğiniz göz makyajında ihtiyacınız olan tek şey sadece izlenilecek yoldur. Sizler de vereceğimiz tavsiyelere uyarak gözlerinizi daha belirgin bir hale getirebilirsiniz.

Renkli Far Makyajı Yapmanın Yolları

Renkli far makyajınızda yapmanız gereken ilk kural kesinlikle uygulanacak far renklerine karar vermektir. Ancak farklı renkteki farları seçerken mutlaka renkler arasındaki uyuma ve yüzünüze yakışıp yakışmamasına dikkat edin. Seçtiğiniz far renklerinin tonlaması da en az aralarındaki uyum kadar önemli bir noktadır. Öncelikle seçtiğiniz renklerden hangisini önce sürmek isterseniz o far rengi hafif bir şekilde göz diplerinize sürün ve sürerken dipte koyu kaş bölgesine doğru ilerlerken açık bırakmaya çalışın. Göz dibine sürmek istediğiniz rengi yeterli derecede sürdükten sonra diğer rengi de ardından hafif bir şekilde sürerek geçişleri sağlayabilirsiniz.

Renkli Far Modelleri Nelerdir?

Renkli far modelleri pek çok şekilde göze uygulanmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekilde olmaktadır: göz kapağının üstüne iki ton kullanarak geçişler halinde bu makyajı yapabilirsiniz. Bunun dışında yine göz kapağına iki renk seçip bu sefer göz diplerinde kaş doğru değil de yana doğru yapabilirsiniz. Yani göz kapağının yarısına farklı bir renk bir küçük bir kısmına farklı bir renkteki far rengini uygulayarak yapabilirsiniz. Bir başka renkli far modeli ise seçtiğiniz far renklerinden birini göz kapağının üstüne diğerini ise gözün alt kısmına uygulayarak kolaylıkla göz makyajınızı gerçekleştirebilirsiniz.