Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ayakkabı alırken bunlara dikkat edin

1- Bir mağazada ayakkabı

1- Bir mağazada ayakkabı denerken ayağınızın şiş olması, yani günlük iş yerinizden çıktıktan sonra yada gezdikten sonra ayaklarınız şişer ve bu şekilde aldığınız ayakkabıları daha sonra giyerken ayaklarınız çok rahat eder.

2- Spor ayakkabı alacaksanız şıklıktan ziyade ayağınızın rahat etmeside önemli, rahatsız bir spor ayakkabı sizi çok yorar, Ayrıca spor yaparken kullandığınız spor ayakkabınızın nefes alması ayağınızı hava ile temas edip etmemesine dikkat edin. Ayağınızın nefes almaması ayak terlemesine, kötü kokuya ve ayak mantarı gibi enfeksiyona sebep olabilir.

3- Topuklu ayakkabı alırken ayağınıza tam oturmasına dikkat edin.
Ayağınızı sıkan, önden yada arkadan vuran ayakkabı almamaya özen gösterin. Satıcı eğer size ayakkabı alışır zamanla açılır gibi söylemde bulunsada ayaklarınızda rahatsızlık ve yaralar olabilir. Bu yüzden ayağınızı rahatsız etmeyen ve tam ayağınıza göre olan ayakkabıları tercih edin.

4- Düz ayakkabı alırken ayaklarınızı çok iyi tanımalısızın, ayaklarınızın önü genişmi, ayaklarınız tarafklımı, parmaklarınız uzunmu gibi faktörler çok önemli. Düz ayakkabılar yere yakın olduğundan bunlara mutlaka dikkat edin.

5- Çizme yada bot alırken, öncelikle giyeceğiniz yer önemlidir.
Günlük gezerken, ofiste, bir davette yada kış sporu içinmi kullanacaksınız.
İhtiyacınıza göre çizme veya bot ve ağırlık yapmayacak hafif tasarımda olmasına dikkat ederek kararınızı verin.