Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

7 Adımda Evde Manikür Yapımı

Kendi manikürünüzü kendiniz yapmanız

Kendi manikürünüzü kendiniz yapmanız gerekiyorsa izlemeni gereken tek yol foto galerideki noktalar.

Yıllardır el bakımınızı başkasına emanet etmiş ve bundan çok da güzel sonuçlar almış olabilirsiniz. Ama manikürünüzü artık kendiniz yapmak isterseniz de bunun için kendinize çok fazla neden bulabilirsiniz. Kuaför ya da güzellik merkezlerine gitmek istemiyor, orada beklemek sıkıcı geliyor ya da aldığınız sonuç pek de içinize sinmiyor. Ya da kendi manikürünüzü kendiniz yapmak sizin için bir nevi deşarj yöntemi de olabilir. Tüm bunların hepsi mantıklı nedenler ve manikürünüzü evde kendiniz yapmaya başlamak için mükemmel bir adım.

O zaman havlu, törpü, tahta manikür çubuğu ve ojenizi bir yana ayırdıysanız ve maksimum 20 dakikanız varsa foto galerideki adımlar, evde kendi manikürünüzü yapmanız için hazır!

1 : Mis gibi ellere sahip olmak için ilk olarak eskilerden kurtulmalısınız. Eski ojelerinizi -mümkünse aseton içermeyen- oje çıkarıcıyla çıkarın.

 

2: Ellerinizi suda yumuşatın

Ilık su içerisinde ellerinizi, özellikle de tırnaklarınızı 1-2 dakika bekletin. Bu sayede törpü yapmak ve tırnaklarınızdaki kütiküllerden kurtulmak daha kolay olacak.

3: Tırnaklarınıza törpü ile şekil verin

Tırnaklarınızı küt mü yoksa sivri mi istediğinize karar verin ve törpüyle şekillendirin. Metal törpülerdense cam ya da kağıt törpü kullanmak ve sadece tek yöne törpü yapmak tırnaklar için en sağlıklısı.

 

4: Krem ile nemlendirin

Tırnaklarınızı törpüledikten sonra tekrar suya batırıp tırnak tozlarından kurtulun ve bir havluyla kuruttuktan sonra nemlendirici kremle ellerinizi nemlendirin. Bundan sonraki adımlarsa tamamen tırnaklarınızla ilgili.

5 : Tırnak etlerinden kurtulun

Tırnak etlerini almak yerine yüksek lanolin içeren ya da tırnak etlerini çıkaran kremler sürüp ahşap çubukla tırnak etlerini geri itmek çok daha sağlıklı bir çözüm. Ama tırnak etleriniz bu yöntemlerle kaybolmuyorsa ister kütikül makasıyla yok edebilir ya da bu iş için özel olarak tasarlanan aparatlarla tırnak etlerini alabilirsiniz.

6 : Tırnaklarınıza yağ sürün

El kremlerini tırnaklarınıza sürerseniz, ojeler düz değil dalgalı olacaktır. Bu yüzden en iyisi bir bakım yağıyla etlerden temizlenmiş tırnaklara bakım yapmak ve ojenin kusursuz durması için.

 

7 : Oje sürerek tamamlayın

Ve son adım oje sürmek. Tırnaklarınızı ojesiz daha çok beğeniyorsanız tabi ki o da bir seçenek ama manikürün  esas noktalarından biri kesinlikle oje. İstediğiniz rengi, istediğiniz tarzda uygulamak da size ve zevkinize kalmış. Eğer ojeyi mükemmelce süremiyorsanız tırnak çevresine bulaşmasını önleyen bantlardan kullanabilirsiniz.